در پی افزایش تعرفه خدمات پزشکی و صدور بیانیه از سوی سازمان نظام پرستاری در اعتراض به این موضوع، جامعه پرستاری حمایت گسترده ای را از مواضع سازمان ابراز داشت. 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری، به دنبال اعتراضات گسترده پرستاران در واکنش به افزایش تعرفه های خدمات پزشکی و پس از صدور بیانیه از سوی سازمان نظام پرستاری، روابط عمومی سازمان با شمار زیادی از پیامک های پرستاران معترض و سایر گروه های پیراپزشک (آزمایشگاه، رادیولوژیست و...) روبرو شد که قسمتی از این پیام ها را در اینجا آورده ایم.

همکاران محترم اعم از پیراپزشکان و پرستاران می توانند نظرات و دیدگاه های خود را در خصوص افزایش بی سابقه تعرفه خدمات پزشکی، از طریق شماره پیامک 20001023 یا پست الکترونیک سازمان به آدرس info@ino.ir با ما در میان بگذارند.

-           من به شخصه با اين وضعيت بی عدالتي بيش از پيش انگيزمو براي ارائه خدمت از دست دادم. در ضمن ممنون از اينكه صداي واقعي پرستاران شديد.

-           به متن بیانیه اضافه کنید:زیرمیزی یک خصلت ناپسند انسانهای حریص است و درآمدهای میلیاردی هم یک انسان حریص را قانع نمی کند.پس به جای افزایش درآمدهای نجومی به بهانه مقابله با زیرمیزی، از طریق فرهنگ سازی و بازآموزی خصلتهای شایسته یک انسان مسلمان با زیرمیزی مقابله کنید.

-           با سلام. نظام پرستاری باید واکنش شدیدتری داشته باشد.چرا از انجام تنها یک بار اعتصاب و فراخوان می ترسید. با این نظام پزشک سالار با صحبت نمی شود کاری کرد. ما امروز با 3 پرستار و 30 بیمار در بخش جراحی بودیم!!

-           شما را به خدا از حقوق پرستاران نگذرید. تو این طرح پیراپزشکان هم حساب نشده اند!!!!

-           با سلام،لطفا فقط به اطلاعيه اكتفا نكنيد و به فكر اخذ مجوز و هماهنگى جهت تحصن و اعتراض باشيد.

-           با سلام لطفا مخالفت خود را با بیانیه در خصوص شرکتی شدن پرستار ابراز کنید.

-           با سلام.چند روز پیش خواهر من که در بخش مراقبت های ویژه کار می کنه به دلیل سختی کار و جابجای مریض دچار آسیب یکی از مهره های کمریش شد و خانه نشین شد. این مزد این همه زحمتاش بود.من دارم اشک میریزم.

-           با سلام.تبعیض بین پرداختیها از سالها پیش وجود داشته و متآسفانه در سالهای اخیر نیز روند صعودی در پیش دارد. ما قشر پرستار به شدت این موضوع را محکوم کرده، خواهان جایگاه واقعی خود در بحث پرداختها هستیم.

-           با عرض سلام فایده این بیانیه ها چیه؟ نظام پرستاری بجای دادن این بیانیه های الکی یک کاری یک حرکتی انجام بده_ تا کی می خوان ساکت باشن

-           ضمن تسلیت بابت بیگاری بیشتر،خواهشا دادستان کل کشور را به عنوان مدعی العموم در جریان گذاشته و احقاق حق خودمان را از طرق قضایی که تا بحال آزموده نشده است پیگیری نماییم.

-           بیانیه شماره یک نظام پرستاری حرف دل تمام پرستاران مظلوم است و انتظار پرستاران این است که جهت احقاق حق با قاطعیت پیگیری و تاحصول نتیجه ادامه یابد هرچند ازماست که برماست.

-           باسلام. مواضع سازمان در قبال بی عدالتی های سیستم درمان ستودنی است،ولی آیا در عمل هم کاری می کنید؟ آیا واقعیتها را به مجلس و نهادهای تصمیم ساز منعکس می کنید؟ اگر امکان دارد اسناد و اطلاعاتی از نامه نگاری ها و فعالیتهای سازمان جهت گرفتن حق کادر درمان از نظام پزشکی در سایت ارایه دهید. باتشکر 

-           باسلام
 وزارت بهداشت در رعایت عدالت کمی از سازمان نظام پرستاری یاد بگیره چون با اینکه سازمانی جهت حمایت از حقوق پرستاران است ولی در حال حاضر داره از همه گروهای پیراپزشکی دفاع می کنه
 واقعاً تاکی پزشک سالاری !؟
کاش وزیر محترم بهداشت یک لحظه واقعاً خودشو میذاشت بجای ما پرستارا.

-           باسلام بیانیه ای بحق است،خواهش می کنم اطلاع رسانی به همین شکل ادامه یابد،ما از هر تصمیمی که به نفع مردم و همکاران باشد حمایت می کنیم.

-           سلام پرستار مرکز بهداشت رشت هستم پیمانی با سابقه نزدیک به 9  سال متاسفانه تفاوت حقوقی ما با پزشکهای خانواده در حدود 8 میلیون اختلاف هست لطفاً مسولان رسیدگی کنند مزایای ما بسیار کم می باشد چون میگن با مریض سرپایی در ارتباط هستین نه مریض بستری!

-           چرا این قدر در حق پرستاران ظلم می کنید چرا دوست دارین چنین اختلاف نجومی بین پزشکان و پیراپزشکان از هر نظری تو جامعه ما باشه چرا کشورهای اروپایی و حتی عربی چنین اختلافی بینشون نیست.

-           چطور برای این تعرفه گذاری جدید خدمات پزشکی یک شبه پول جور میشه ولی تو این هفت سال واسه اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری پول نبوده؟؟؟

-           باتشکر از مسوولین محترم سازمان نظام پرستاری امیدواریم با بیداری جامعه پرستاری بتوانیم حقوق از دست رفته مان را بدست آوریم.

-           تعرفه گذاری خدمات پرستاری یکی از مهمترین خواسته های پرستارن است، تا شاید این بی عدالتی و به نوعی بیگاری رو به زوال برود.

-           واقعاً جای تعجب و تاسف است. وجود چنین تبعیضی و بدتر از آن این همه بی توجهی و عدم اجرای قانون مصوب هفت سال پیش مجلس و اجرایی شدن یک برنامه جدید طی یک هفته بدون مصوبه. قابل توجه کمیسیون اصل 90 و بهداشت مجلس!! همه زحمت بیمارستان و مریض و افزایش مراجعات برای پرستارها و همه ی دریافتی ها برای سایرین است در صورتی که اولین و آخرین مرتبط با بیمار پرستار است.

-           با سلام. بیانیه شماره یک برای شروع خوب بود.لطفاً در صورت عدم پاسخ واضح از سوی مسئولان وزارت بهداشت،سلسله مراتب در اعتراض ها دنبال گرفته شود تا به نتیجه بهتری دست پیدا کنیم. با تشکر

-           اعلام مواضع نظام پرستاري بسيار به موقع قوي و قابل تعمل است _اميد دارم تأثيرگذار باشد.

-           از اختلاف بسیار زیاد حقوق پرستار و پزشک شاکی هستم

-           ما پرستاران به این همه تبعیض و بی انصافی در پرداختها اعتراض داریم اگر بودجه برای اجرای طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری نیست پس برای افزایش نجومی پرداختیها برای پزشکان از کجا آمده ما در طرح تحول سلامت یک تیم هستیم پس بودجه هم برای تیم باید تقسیم شود.

-           با عرض سلام. به قول یکی از روسای دانشكده های پرستارى بحث ما مساوات نيست بلكه برقرارى عدالت است. گفته ايشون واقعاً درسته.

-           سلام بدینوسیله اعتراض خود را از اختلاف فاحش دریافتی بین پزشکان و پیراپزشکان در طرح نظام هماهنگ اعلام می کنم.زحمت بیشتر از پرستاران ولی دریافتی بیشتر از پزشکان واقعاً عجیب و تأسف باره!

-           با سلام. با تشکر از بیانیه عالی که ارایه دادید. خواهشمندم حالا که حرکتی را شروع کردید تا آخر به پایان ببرید. ما همواره از شما حمایت می کنیم. مطمئن باشید که نتیجه می گیریم چون پزشکان به ما وابسته هستند.

-           کارانه و حقوق و ارزش پرستار نسبت به باری که در بیمارستان بر دوش می کشند بسیار کم می باشد.

-           اینجانب اعتراض نسبت به اختلاف نجومی و فاحش دریافتی بین پزشکان و پیراپزشکان که باعث افزایش شدید اختلاف دریافت حقوق و مزایا پزشکان نصبت به ما پرستاران می شود را، اعلان می کنم

-           ای کاش حرص و طمع برخی پزشکان سودجو با همین تعرفه های افزایش یافته به پایان می رسید. نه اینکه در شهرهای کوچک هم با زیرمیزی چشم به جیب پدر کارگری ببندند که کودکش در دست برخی از این پزشکان اسیر است.

-           تعرفه گذاری خدمات یعنی دریافتی 1000برابر پزشکان و زحمت و سختی برای پیراپزشکان.

-           سلام من یک پرستارم فقط خواستم بگم از شنیدن این همه حرفای قلمبه و پوچ وزارت بهداشت و نظام پرستاری خسته شدیم. هیچ کاری نتوانستید انجام دهید جز وعده و حرف پوچ چرا قانون تعرفه گذاری اجرا نمی شود؟ چرا ۴۰درصد حقوق پرستارا اضافه نشد.چرا انقدر تبعیض؟

-           تا زماني كه از پرستاران حمايت مي كنيد و صادقانه احقاق حق مي نماييد دنباله رو شما خواهيم بود به اميد موفقيت.

-           آیا اینکار عدالت است یا له کردن پرستار به کجا چنین شتابان؟ما از حق خود نخواهیم گذشت و بترسید از روز حساب...

-           واقعاً برای جامعه پرستاری متاسفم که فقط به این وضعیت نگاه می کنند.به نظر من در نظام پرستاری را تخته کنند بهتر است. خدا خودش جواب این همه بی مهری به پرستاران را می دهد ان شا ا...

-           از اینکه سکوت معنی دار خود را شکستید و اعتراض خود را به صورت شفاف بیان کردید سپاسگزاریم

-           سلام.تصويب و اجراي اينگونه تعرفه گذاريها بي شك باعث رنجش و كم شدن انگيزه خدمت در پرستاران زحمتكش مي شود.ماسكوت نمي كنيم.شديدا معترض مي شويم!!

-           سلام لطفا این مسئله را باجدیت تمام پیگیری کتید وگرنه کار به جاهای باریک کشیده می شود.

-           سلام. ماما هستم در اتاق عمل بیمارستان خصوصی شیراز باماهی  900هزارتومان دریافتی باسابقه 14سال.بدون اضافه کار.شما را به خدا ما را دریابید تفاوت حقوق پرسنل و پزشک از زمین تا آسمان است.باتشکر

-           خواهشمندیم مسؤلین در دولت عدالت به وضعیت کادر پیراپزشکی در بیمارستانهای خصوصی که باحقوق کارگری ماهی 700 هزارتومان به جامعه پزشکان !خدمت می کنند رسیدگی فرمایند.ممنون

-           سلام .اعتراضها و تجمعات ظاهرا همه درجهت احقاق حق پرستاران بخش دولتی است که بسیار به حق و مناسب است اما خواهشمندیم پرستاران بخش خصوصی راهم دریابیدکه باماهی 700 هزار تومان بار بسیار سنگین کاری را تحمل می کنند.باتشکر

-           با سلام لطفا کمی جانب انصاف رعایت بشه ما نمی گیم پرستار اندازه دکتر حقوق بگیره ولی در حد زحمت خودش بگیره چرا بیمارستانهای خصوصی مشهد پایه حقوقشون قانون کاره ۶۵۰ اگه ۱۵ تا شب جون بدی میشه ۱۵۰۰ به زور!!

-           حقوق پرستارها را هم زیاد کنید. تعرفه های پرستاری چی شد؟

-           با سلام ضمن عرض تقدیر و تشکر از نظام پرستاری بابت این بیانیه اما چرا باید دریافتی پرستاران و پیراپزشکان حداقل برابر یک پنجم دریافتی پزشکان باشد.

-           تا زمانی که یک حرکت انقلابی و فداکارانه انجام ندهیم و ملاحظه کارانه قدم برداریم استکبار پزشکان استخوان رنجور پرستاران را در هم خواهد شکست.

-           سلام خسته نباشید بیانیه خیلی خوب بود ولی آیا باعث خواهد شد ما پرستاران هم به حق خود برسیم آیا اجازه خواهند داد که این نامه به گوش وزیر برسد یا نامه را حذف خواهند کرد؟

-           سلام .من پرسنل بیمارستان .... شهرری هستم..ضمن تشکر از زحمات و بیانیه شما...به استحضار میرسانم در بیمارستان ما اوضاع بسیار بدتر از توصیفات شماست..کارانه500تومنی کجابود!

-           عالي است،ما از شما و تمام نمايندگان مجلس درخواست پيگيري داريم،به نظرمن بايد تمامي پرستاران هر شهر طی يک درخواست از نماينده شهرشان اين موضوع را پيگيري كنند.

-           با تشکر از حضور شما و پیگیری مطالبات پرستاران در طرح سلامت که با تشویق مالی پزشکان تنها کار بیشتر سهم ما شده.

-           سلام تنها راه حل این مشکلات این است که نظام پرستاری اعتصاب سراسری اعلام کند تا ببینیم که پزشکان چگونه بدون حضور پرستارها بیمارستانها را میگردانند و طرح نظام سلامت را اجرا می کنند.

-           با تشكر بابت بيانيه شماره يك ما منتظر اقدامات بعدي نظام پرستاري هستيم.

-           با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما ، تجربه نشان داده است كه نوشتن بيانيه دردى از سيستم بيمار درمان حل نمي كند بايد از يه تحصن هر چند كوتاه و سراسرى استفاده كرد تا همه مردم ايران صداي ما را بشنوند .

-           با سلام بسیار عالی بود خواهشمندم در مرحله بعد به دنبال مجوز تجمع اعتراض در داخل بیمارستان ها و سپس جلوی وزارت بهداشت و مجلس شورای اسلامی باشید.

-           با سلام و تشکر از حسن نظر و پیگیری دست اندرکاران نظام پرستاری که حامی قشر زحمتکش پرستار می باشند ولی روز به روز در حق آنان اجحاف بیشتری صورت می گیرد به طوری که هیچ یک از قوانین در بیمارستان های خصوصی اجرا نمی شود و از این عزیزان بهره کشی می شود لذا از مسولان محترم تقاضا می گردد این همکاران و بازنشستگان را که چشم امیدشان بدست شما عزیزان است را نیز دریابید با تشکر بازنشستگان و پرستاران بیمارستان های خصوصی

-           سلام. متن عالی بود اما پیگیری و اجرای آن مهم است. ما از صمیم قلب آرزوی اجرای آن را داریم.

-           باسلام به نظر من از تمام همکاران دعوت شود دری یک روز و ساعت خاص در مقابل ستاد دانشگاه های علوم پزشگی تجمع و یک بیانیه مشترک از سوی نظام پرستاری و پرستاران قرائت نمایند.

-           با عرض سلام به قول وزیر نظام سلامت خود بیمار است و درمان هم ندارد هر چه درآمد بیمارستان داره برای دکترای عزیزه. کادر پرستاری هیچ!

-           سلام تورو خدا از این بیگاری کشیدن با حقوق کم خسته شدیم ما رشته آزمایشگاه هستیم وضعمون از پرستاری هم بدتره. چرا هیچ کس از حقوق ما دفاع نمی کنه..کاش ما هم در انجام وظایفمون صادق نبودیم تا این بی صداقتی مسئولان این همه برای ما سخت و سنگین نباشه.

-           سلام من پرستارم در یک بیمارستان دولتی در تهران. به نظر من نظام پرستاری باید صحبت کردن و بیانیه دادن و در اصل این وقت تلف کردن ها را کنار بگذارد و بصورت اساسی وارد میدان شود این من و شماییم که تا وقتی کار می کنیم با سکوت کسی متوجه کارمان نمی شود. اگر یک ساعت فقط یک ساعت من و شمای پرستار دست از کار بکشیم و به نشانه اعتراض کار نکنیم، جامعه تازه متوجه می شود که ما هم هستیم تا وقتی ما در سکوت کارمان را با هر سختی انجام دهیم هیچ کسی دل به حال ما نمی سوزاند . برادر و خواهر حق دادنی نیست گرفتنی است.

-           سلام من يه پرستار هستم.خوبه كه افراد حتي از شنيدن كلمه مجنون در مورد يك شخص واهمه داشته و ازش دوري ميكنن. ١٥ سال سابقه كار دارم با مدرك ارشد از دانشگاه تهران فقط يك حقوق ناچيز ميگيرم با كارانه 80 هزار تومني ماه شهريور اين كميته تشكيل شده چطور ميخواد به وضع ما رسيدگي كنه در حالي كه همه حضرات از پزشكان محترم بوده و از وضعيت معيشتي پرستاران چي ميدونن يا چقدر براشون اهميت داره.

-           من به عنوان يه رادیولوژیست از عملكرد وزارت بهداشت رضايت ندارم.

-           سلام خسته نباشید من یه پرستارم که در یکی از بیمارستان های اندیمشک کارمی کنم منم با نظر شما موافقم چرا باید کارانه ما که زحمتکش ترین قشردرمانی هستیم نسبت به پزشکان اینقدر پایین باشد. لطفا پیگیری کنید باتشکر

-           سلام.باعرض تشکر از پیگیری های شما امیدواریم این شکواییه ها به نتیجه برسد و حقوق این قشر زحمتکش و بردبار پایمال نشود. تشکر

-           با سلام اینجانب پرستار یکی از بیمارستان های تهران هستم که بدلیل فشار کاری بسیار و شیفتهای شب و سنگین با داشتن 2 بچه پس از 9 سال سابقه بدلیل حقوق ناچیز تصمیم به استعفا گرفته ام.

-           چرا باید زحمات شبانه روزی را پرستار متقبل گردد ولی دستمزد کلان را پزشک دریافت کند این در جایی است که مرتب مورد توهین قرار می گیریم که چرا پزشک به بالین بیمار نمی آید.

-           از شما خواهشمندیم از حقوق این قشر زحمتکش دفاع کنید و عدالت را در کادر پزشکی اجرا کنید.

-           سلام. چرا نظام پرستاری در خصوص افزایش حقوق پرستاران به خصوص پرستاران شاغل در اورژانس 115 اقدام خاصی انجام نمیده؟ مگه گناه کردیم استخدام 115شدیم؟

-           خواهشا یک روزی جهت اعتراض مسالمت آمیز تعیین گردد با نامه نگاری کاری پیش نمیره.

-           ممنون از پیگیریتون ما پیراپزشکا که نظام نداریم همه امیدمون شمایید.

-           سلام.من یک پرستارم. طومار قشنگی بود.امروز لانگ بودم.تا الان شیفت بودم.از هفت صبح تا 10شب.میشه 45 هزار تومان.خیلی خسته ام.شب بخیر

-           ما هم در حوزه درمان تامین اجتماعی بیانیه سازمان نظام پرستاری عزیز را تایید کرده و آماده هرگونه حمایت از آن سازمان برای احقاق حقوق خود هستیم ـ ما نمی توانیم وقتی قسمتی از ماشینمان خراب شد تعمیر کنیم آن وقت پزشکان هر هفته با یک ماشین جدید وارد بیمارستان می شوند که این تنها ظاهر قضیه است و مواظبند کسی از ثروتشان خبر نداشته باشدـ

-           سلام تو رو خدا نذاريد حق مون پايمال بشه. اصلي ترين و بيشترين کار درمان مربوط به پرستاراست ، چرا پزشکان اين همه حقوق بگيرن.. اگه پرستارا يه روز سر کار نرن ، کي ميخواد order پزشکان و مراقبت بيماران رو انجام بده.. ؟!! خود پزشکان بگن..!! بدون پرستاران ميتونن کار کنن.. ؟!! اگه ميتونن برن کار کنن.

-           با سلام این بهترین بیانیه ای بود که میتوان گفت واقعاً متاسفم برای اینهمه تبعیض فقط از خدا میخواهم که به شما و همه ما توان ادامه دهد. به همه بگویید ما صدقه نمی خواهیم.

-           ما متوجه این همه اختلاف هستیم و می بینیم.و فقط اول از خدا بعد هم در کنار شما هستیم تا حق خود را بگیریم.چرا که حق گرفتنی است.

ادامه دارد...

پایان خبر 

+ نوشته شده توسط مومنی(رابط نظام) در یکشنبه ۱۳۹۳/۰۷/۲۷ و ساعت 16:31 |
قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را زمین گذاشته، یک شبه میلیاردها تومان به پزشکان دادند

عباس اسکندری در گفت و گو با خبرنگار نظام پرستاری با  انتقاد از نبود هیچ معادله و منطقی در نظام پرداخت ها در سیستم بهداشت و درمان، گفت: انتظار جامعه پرستاری این است که وزیر محترم بهداشت به قولها و وعده های خود در جهت برقراری عدالت در پرداختی های تیم سلامت عمل کند.

وی افزود: در حالی که قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری به رغم گذشت 7 سال از تصویبش در مجلس به دلایل مختلف از جمله نبود بودجه، هنوز اجرایی نشده است، چگونه می شود یک شبه کتاب ارزش گذاری مبنی بر افزایش تعرفه های پزشکی بدون هیچ مشکلی نوشته شده، تأمین اعتبار می شود و قالب اجرایی می گیرد.

 رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اصفهان ادامه داد: تمام این اتفاقات در حالی رخ می دهد که سالهاست قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری توسط نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تصویب شده و توسط مبادی قانونی رسماً برای اجرا ابلاغ شده است ولی متأسفانه تابه حال به بهانه نبود بودجه و عدم تمکین شورای عالی بیمه سلامت در کنار سکوت معنادار نهادهای نظارتی بر زمین مانده و خاک می خورد.

وی با اشاره به تزریق بودجه ای مناسب از محل منابع هدفمندسازی یارانه ها، ارزش افزوده و مالیات بر ارزش افزوده به وزارت بهداشت، گفت: با پشتوانه این بودجه طرح ملی تحول نظام سلامت شکل گرفته است ولی متأسفانه روز به روز شاهدیم که این طرح از هدف اصلی خود که ارتقاء سطح سلامت مردم است، دور می شود و در جهت ارتقاء رفاه و آسایش گروهی خاص سوق می یابد.

اسکندری افزود: یک شبه کتاب ارزش گذاری نسبی تعرفه های پزشکی نوشته و 1700 خدمت جدید تعرفه گذاری و اجرا می شود ولی قانون 7 ساله تعرفه گذاری خدمات پرستاری برزمین مانده و خاک می خورد.

وی با طرح سوالی از مسئولان نظام سلامت، گفت: به راستی تا چه حد، سیاستهای کلی نظام بهداشت با قوانین اسلامی و سیاستهای کلی نظام سلامت مطابقت دارد؟ (عدالت، اصلاح نظام پرداخت، پرداخت مبتنی بر عملکرد، افزایش انگیزه و کارایی ارائه دهندگان خدمت، ارتقاء بهداشت و پیشگیری از بیماریها و ...)

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اصفهان افزود: آیا کارانه 200 تا 300 هزار تومانی پرستار در مقابل کارانه 60 تا 100 میلیون تومانی پزشکان عدالت است؟ آیا در حالی که برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم هزینه می شود پرستاران باید بدون چشمداشت در این مناطق خدمت کنند؟ آیا در حالی که برای ارتقاء خدمات ویزیت پزشکان هزینه صرف می شود، ارتقاء خدمات پرستاری هزینه ای نیاز ندارد؟

وی ادامه داد: آیا در حالی که برای اقامت پزشکان در بیمارستانها هزینه می شود، پرستاران باید بدون چشمداشت به طور شبانه روزی به ارائه خدمت بپردازند؟ آیا بهتر نبود در مرحله اول طرح تحول نظام سلامت به پیشگیری و ارتقاء سلامت و بهداشت (به خصوص در زمینه بیماریهای غیر واگیر) اهمیت داده می شد؟ اگر این کار انجام می شد چه نیازی به ساخت بیمارستان جدید ، افزایش تخت های بیمارستانی، جذب نیروی انسانی جدید و ... بود؟

اسکندری تصریح کرد: به نظر می رسد با توجه به اینکه طرح تحول نظام سلامت هنوز در ابتدای کار است، دارای اشکالاتی است که قابل بازنگری و اصلاح است. پس از مسئولان وزارت بهداشت می خواهیم به این مهم بپردازند.

وی افزود: از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نیز انتظار است، برای اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری که خود تصویب کرده اند، تلاش کرده و از مصوبه خود دفاع کنند.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اصفهان، خاطر نشان کرد: همانطور که تا به حال ثابت شده است، جامعه بزرگ و فهیم پرستاری همواره مدافع اصلی حقوق مردم و جامعه بوده اند و با تلاش مضاعف در اجرای هر چه بهتر طرح تحول نظام سلامت با هدف ارتقاء سطح سلامتی جامعه و رفاه مردم ، تلاش می کنند.

 پایان خبر 

کد: 8340
+ نوشته شده توسط مومنی(رابط نظام) در یکشنبه ۱۳۹۳/۰۷/۲۷ و ساعت 16:16 |
تناقض در اجرای قوانین موجب دلسردی پرسنل می شود

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری سبزوار این دوگانگی در اجرای قوانین را تناقضی بزرگ و غیر منطقی خواند و گفت: وقتی کارکنان نظام سلامت این تناقضات را می بینند، دچار ذهنیت منفی نسبت به عملکرد هیئت دولت و وزارت بهداشت می شوند و به تبع دچار دلسردی شده و در نهایت عواقب این مسئله به مرور زمان خود را بروز می دهد. وی افزود: وزارت بهداشت با تصور حذف پدیده زشت زیرمیزی اقدام به افزایش غیر منطقی و غیر عادلانه تعرفه پزشکان کرده است، پدیده ای که به تعبیر برخی آقایان به توافق بین پزشک و بیمار تعبیر می شود و در حقیقت به واسطه بازی با کلمات سعی می کنند، واقعیات را کتمان کنند. ثقینی اضافه کرد: تجربه نشان داده است که با اعمال چنین سیاست ها و روش هایی بحث زیرمیزی حل شدنی نیست و تنها موجب افزایش اختلاف طبقاتی بین یک گروه 10 درصدی و 90 درصدی و تبعیض شدید در گروه های نظام سلامت می شود. وی افزود: این حرکت ها اصلاً جالب نیست و شایسته نظامی نیست که دولت قبلش شعار عدالت محوری می داد و دولت جدیدش با شعار تدبیر و امید آمده است. اما به نظر می رسد در اجرای چنین بحثی نه تنها تدبیری دیده نمی شود بلکه ایجاد انگیزه و امیدی را نیز در پرسنل نظام سلامت ایجاد نمی کند. رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری سبزوار با تأکید بر اینکه مسیر انتخاب شده مسیر درستی نیست، گفت: شاید هدف از چنین تصمیماتی اهداف مقدس باشد و اساتید پیگیر این هستند که بعد از گام های مثبت برداشته شده در نظام بهداشت و درمان و افزایش رضایت مندی مردم، در صدد حذف ننگ زیرمیزی از سیستم سلامت باشند ولی با افزایش غیر منطقی در آمد برخی از اقشار خاص پزشکی این لکه پاک نخواهد شد. وی افزود: قطعاً افزایش غیر منطقی درآمدهای پزشکان نه تنها مشکلی را حل نمی کند که می تواند موجب بروز مشکلات متعدد در آینده نظام سلامت شده و در جامعه تنش زا شود و این تنش ایجاد شده اصلاً به نفع جامعه سلامت کشور نیست و مشکلات عدیده ای پشت سر آن است که قابل حل شدن نیست.

+ نوشته شده توسط مومنی(رابط نظام) در یکشنبه ۱۳۹۳/۰۷/۲۷ و ساعت 16:10 |

 رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ارتش خبر داد

راه اندازی روان پرستاری و پرستاری اورژانس در مقطع ارشد در دانشکده پرستاری ارتش

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ارتش از راه اندازی رشته روان پرستاری و پرستاری اورژانس در مقطع ارشد در این دانشکده خبر داد.

 دکتر آرمین زارعیان در گفت و گو با خبرنگار نظام پرستاری اظهار کرد: مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در رشته راون پرستاری و پرستاری اورژانس (برای نخستین بار در کشور) اسفندماه سال گذشته، اخذ شد.

وی ادامه داد: وزیر بهداشت هم در ابتدای سال جدید آن را برای پذیرش دانشجو به دانشگاه ها ابلاغ کرد که البته ظرفیت پذیرش دانشجو برای هر یک از این رشته ها در دانشکده پرستاری ارتش 5 نفر است.

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ارتش افزود: در صورت درج آن در دفترچه انتخاب رشته از نیم سال اول سال تحصیلی 93 تا 94 نخستین دوره پذیرش می شوند و در غیر این صورت به سال آینده موکول می شود.

دکتر زارعیان با اشاره به تازه تأسیس بودن رشته پرستاری اورژانس گفت: اصولاً اساتید این دوره، فارغ التحصیلان داخلی جراحی، مراقبت های ویژه و یا پرستاران طب نظامی هستند که در حوزه فوریت ها متبحر هستند.

وی با بیان اینکه که رشته پرستاری اورژانس شامل 32 واحد نظری و عملی و 4 واحد پایان نامه است، ادامه داد: به غیر از دروس داروشناسی، اپیدمیولوژی، اخلاق، آمار و روش تحقیق که واحد عملی محسوب می شوند،مابقی، واحد نظری و کارآموزی در بخش هستند .

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ارتش افزود: واحدهای اورژانس پیش بیمارستانی در نیم سال نخست شامل 10 کشیک (2 کشیک شب، 2 کشیک عصر و 2 کشیک صبح)، در نیم سال دوم 24 کشیک و در نیم سال سوم 33 کشیک است.

دکتر زارعیان با بیان اینکه در مجموع در طول این دوره پرستاران 408 ساعت کشیک را می گذرانند، گفت: البته کوریکولوم آموزشی روان پرستاری، پرستاری اورژانس (جدیدالتأسیس) کودکان و داخلی جراحی متفاوت تر از پیش شده است و تئوری و بالین در کنار هم هستند.

وی گفت: بدین ترتیب شکاف بین تئوری و بالین از بین می رود و دانشجویان پرستاری به مانند رزیدنت ها هستند با این تفاوت که در دوره رزیدنتی تأکیدی بر پژوهش نیست اما رشته پرستاری علاوه بر دروس تخصصی، بر پژوهش و عملکرد مبتنی بر شواهد هم تأکید دارد. 


 
+ نوشته شده توسط مومنی(رابط نظام) در دوشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۱۵ و ساعت 19:17 |

 معاون پشتیبانی نظام پرستاری خبر داد

افزایش حق عضویت در سازمان نظام پرستاری از ابتدای سال جدید

 معاون پشتیبانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به تغییرات صورت گرفته در حق عضویت پرستاران و بهیاران گفت:حق عضویت در سازمان نظام پرستاری از ابتدای سال جدید افزایش خواهد یافت.

 یعقوب قدسیان در گفت و گو با خبرنگار نظام پرستاری افزود: با توجه به این افزایش قیمت به هیئت مدیره ها و پرستاران پیشنهاد می دهیم هرچه سریعتر در فرصت زمان باقی مانده تا پایان سال جاری نسبت به تمدید عضویت خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه پرداخت حق عضویت تا پایان سال 92 مقدمه ای برای صدور پروانه صلاحیت حرفه ای در سال آینده است، خاطر نشان کرد: جهت پرداخت حق عضویت تا پایان سال تخفیفی برای پرستاران در نظر گرفته نشده است.

معاون پشتیبانی سازمان نظام پرستاری افزود: تغییرات جدید در حق عضویت سالانه این سازمان از ابتدای سال 1393 اعمال خواهد شد.

به  گفته قدسیان تغییر مبالغ حق عضویت در سطوح مختلف از ابتدای سال 1393 به به  این شرح است:

بهیاری: 20000 تومان

کاردانی اتاق عمل/ بیهوشی/ پرستاری: 25000 تومان

کارشناس پرستاری: 35000 تومان

کارشناس ارشد: 45000 تومان

دکترا: 60000 تومان

+ نوشته شده توسط مومنی(رابط نظام) در دوشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۱۵ و ساعت 19:14 |
اعلام فراخوان طراحی لباس پرستاری

سازمان نظام پرستاری به منظور طراحی لباس پرستاری اعلام فراخوان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری، بر اساس این فراخوان  از تمامی دست اندرکاران در حوزه طراحی لباس های حرفه ای (شغلی) دعوت می شود تا تصاویر، آثار و یا طرح های پژوهشی خود را در خصوص "طرح لباس پرستاران" به سازمان نظام پرستاری  به آدرس  nezam.parastari@iran.ir ارسال کنند.

لازم به ذکر است از میان طرح های ارسالی مناسب ترین طرح به عنوان لباس واحد پرستاران کشور برگزیده می شود.

همچنین علاقه مندان می بایست کارنامک (رزومه) خود را حداکثر تا 31 اردیبهشت سال جاری به دورنگار سازمان نظام پرستاری به شماره 88935854-021 ارسال کنند.

متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره  88935874 021 تماس بگیرند

+ نوشته شده توسط مومنی(رابط نظام) در دوشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۱۵ و ساعت 18:55 |

وزیر بهداشت:

آرامش بیماران بدون شادابی پرستاران میسر نمی شود

وزیر بهداشت با اشاره به مشکلات پرستاران، گفت: تا زمانی که پرستاران شاداب نباشند، نمی توان انتظار داشت بیمار آرامش پیدا کند.

 

به گزارش خبرنگار نظام پرستاری، دکتر حسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه سفر به استان یزد در خصوص حل مشکلات پرستاران گفت: با دایر کردن صندوقی می توان بسیاری از مشکلات این عزیران را که واقعاً نیز به حق از سوی پرستاران بازگو می شود، حل کرد و می شد این را فراهم کرد.

وی افزود: باید پذیرفت تا زمانی که پرستاران شاداب نباشند، نمی شود انتظار داشت بیمار آرامش پیدا کند

+ نوشته شده توسط مومنی(رابط نظام) در دوشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۱۵ و ساعت 18:51 |