رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ارتش خبر داد

راه اندازی روان پرستاری و پرستاری اورژانس در مقطع ارشد در دانشکده پرستاری ارتش

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ارتش از راه اندازی رشته روان پرستاری و پرستاری اورژانس در مقطع ارشد در این دانشکده خبر داد.

 دکتر آرمین زارعیان در گفت و گو با خبرنگار نظام پرستاری اظهار کرد: مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در رشته راون پرستاری و پرستاری اورژانس (برای نخستین بار در کشور) اسفندماه سال گذشته، اخذ شد.

وی ادامه داد: وزیر بهداشت هم در ابتدای سال جدید آن را برای پذیرش دانشجو به دانشگاه ها ابلاغ کرد که البته ظرفیت پذیرش دانشجو برای هر یک از این رشته ها در دانشکده پرستاری ارتش 5 نفر است.

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ارتش افزود: در صورت درج آن در دفترچه انتخاب رشته از نیم سال اول سال تحصیلی 93 تا 94 نخستین دوره پذیرش می شوند و در غیر این صورت به سال آینده موکول می شود.

دکتر زارعیان با اشاره به تازه تأسیس بودن رشته پرستاری اورژانس گفت: اصولاً اساتید این دوره، فارغ التحصیلان داخلی جراحی، مراقبت های ویژه و یا پرستاران طب نظامی هستند که در حوزه فوریت ها متبحر هستند.

وی با بیان اینکه که رشته پرستاری اورژانس شامل 32 واحد نظری و عملی و 4 واحد پایان نامه است، ادامه داد: به غیر از دروس داروشناسی، اپیدمیولوژی، اخلاق، آمار و روش تحقیق که واحد عملی محسوب می شوند،مابقی، واحد نظری و کارآموزی در بخش هستند .

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ارتش افزود: واحدهای اورژانس پیش بیمارستانی در نیم سال نخست شامل 10 کشیک (2 کشیک شب، 2 کشیک عصر و 2 کشیک صبح)، در نیم سال دوم 24 کشیک و در نیم سال سوم 33 کشیک است.

دکتر زارعیان با بیان اینکه در مجموع در طول این دوره پرستاران 408 ساعت کشیک را می گذرانند، گفت: البته کوریکولوم آموزشی روان پرستاری، پرستاری اورژانس (جدیدالتأسیس) کودکان و داخلی جراحی متفاوت تر از پیش شده است و تئوری و بالین در کنار هم هستند.

وی گفت: بدین ترتیب شکاف بین تئوری و بالین از بین می رود و دانشجویان پرستاری به مانند رزیدنت ها هستند با این تفاوت که در دوره رزیدنتی تأکیدی بر پژوهش نیست اما رشته پرستاری علاوه بر دروس تخصصی، بر پژوهش و عملکرد مبتنی بر شواهد هم تأکید دارد. 


 
+ نوشته شده توسط مومنی(رابط نظام) در دوشنبه 1393/02/15 و ساعت 19:17 |

 معاون پشتیبانی نظام پرستاری خبر داد

افزایش حق عضویت در سازمان نظام پرستاری از ابتدای سال جدید

 معاون پشتیبانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به تغییرات صورت گرفته در حق عضویت پرستاران و بهیاران گفت:حق عضویت در سازمان نظام پرستاری از ابتدای سال جدید افزایش خواهد یافت.

 یعقوب قدسیان در گفت و گو با خبرنگار نظام پرستاری افزود: با توجه به این افزایش قیمت به هیئت مدیره ها و پرستاران پیشنهاد می دهیم هرچه سریعتر در فرصت زمان باقی مانده تا پایان سال جاری نسبت به تمدید عضویت خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه پرداخت حق عضویت تا پایان سال 92 مقدمه ای برای صدور پروانه صلاحیت حرفه ای در سال آینده است، خاطر نشان کرد: جهت پرداخت حق عضویت تا پایان سال تخفیفی برای پرستاران در نظر گرفته نشده است.

معاون پشتیبانی سازمان نظام پرستاری افزود: تغییرات جدید در حق عضویت سالانه این سازمان از ابتدای سال 1393 اعمال خواهد شد.

به  گفته قدسیان تغییر مبالغ حق عضویت در سطوح مختلف از ابتدای سال 1393 به به  این شرح است:

بهیاری: 20000 تومان

کاردانی اتاق عمل/ بیهوشی/ پرستاری: 25000 تومان

کارشناس پرستاری: 35000 تومان

کارشناس ارشد: 45000 تومان

دکترا: 60000 تومان

+ نوشته شده توسط مومنی(رابط نظام) در دوشنبه 1393/02/15 و ساعت 19:14 |
اعلام فراخوان طراحی لباس پرستاری

سازمان نظام پرستاری به منظور طراحی لباس پرستاری اعلام فراخوان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری، بر اساس این فراخوان  از تمامی دست اندرکاران در حوزه طراحی لباس های حرفه ای (شغلی) دعوت می شود تا تصاویر، آثار و یا طرح های پژوهشی خود را در خصوص "طرح لباس پرستاران" به سازمان نظام پرستاری  به آدرس  nezam.parastari@iran.ir ارسال کنند.

لازم به ذکر است از میان طرح های ارسالی مناسب ترین طرح به عنوان لباس واحد پرستاران کشور برگزیده می شود.

همچنین علاقه مندان می بایست کارنامک (رزومه) خود را حداکثر تا 31 اردیبهشت سال جاری به دورنگار سازمان نظام پرستاری به شماره 88935854-021 ارسال کنند.

متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره  88935874 021 تماس بگیرند

+ نوشته شده توسط مومنی(رابط نظام) در دوشنبه 1393/02/15 و ساعت 18:55 |

وزیر بهداشت:

آرامش بیماران بدون شادابی پرستاران میسر نمی شود

وزیر بهداشت با اشاره به مشکلات پرستاران، گفت: تا زمانی که پرستاران شاداب نباشند، نمی توان انتظار داشت بیمار آرامش پیدا کند.

 

به گزارش خبرنگار نظام پرستاری، دکتر حسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه سفر به استان یزد در خصوص حل مشکلات پرستاران گفت: با دایر کردن صندوقی می توان بسیاری از مشکلات این عزیران را که واقعاً نیز به حق از سوی پرستاران بازگو می شود، حل کرد و می شد این را فراهم کرد.

وی افزود: باید پذیرفت تا زمانی که پرستاران شاداب نباشند، نمی شود انتظار داشت بیمار آرامش پیدا کند

+ نوشته شده توسط مومنی(رابط نظام) در دوشنبه 1393/02/15 و ساعت 18:51 |